Halı Saha Maliyeti

Açık ve kapalı halı saha yapım maliyeti konusunda en uygun fırsatlardan yararlanmak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan her türlü soruyu bize sorabilirsiniz.

 

Açık ve Kapalı halı saha maliyeti hakkında bilgiler sunan bu yazımızda; halı saha maliyeti, halı saha maliyeti nedir, açık halı saha maliyeti, kapalı halı saha maliyeti, halı saha maliyeti hesaplama, kapalı halı saha maliyeti ne kadardır, halı saha maliyeti kaç para, halı saha kurulumu fiyatları, 2016 ve 2015 halı saha maliyeti konuları hakkında bilgi edineceksiniz.

Halı saha çeşitleri olan açık ve kapalı sahalarda ayrı maliyetler oluşmaktadır. Çünkü bu sahaların yapım malzemeleri birbirinden farklıdır ve bu durumda fıyat değişiklik gösterecektir. Halı sahada maliyeti belirleyen başlıca etken sahanın büyüklüğüdür.  Maliyeti, zeminde kullanılan altyapı malzemesi, demir ve çelik konstrüksiyonun kalitesi, suni çim gibi etkenler de yükseltecektir.

Halı Saha Maliyetini Belirleyen Malzemeler

Halı sahanın yapımında ne kadar maliyet çıkacağını hesap edebilmek için, kullanılacak malzemeleri aşağı yukarı belirlemek gerekir. Halı saha yapımı için görüştüğünüz diğer firmalar size hazır paketler sunacaktır. Bu paketlerin fiyatları önceden belirlenmiştir. Ancak hazır paketler ileride bir çok sorun çıkartmaya adaydır. Çünkü her halı saha projesi için ayrı ayrı statik hesaplamalar yapılmalıdır ve halı sahanızın her aşaması ile kendine özel koşulları içinde bilhassa ilgilenmek gerekmektedir. En uygun seçimler yapılarak en uygun maliyet çıkartılmalıdır. Halı saha maliyetini hesap edebilmek için öncelikle halı saha yapımında kullanılacak tüm malzemeleri öğrenmeniz gerekir. Malzemelerin ardından kaliteleri hakkında bilgi alırsanız, seçimlerinizi çok daha kolay şekilde yaparsınız.

Halı sahalar için belirli bir maliyet çıkarmak zordur. Bu maliyet, ancak saha sahibinin isteklerini sıralaması ile aşağı yukarı şekilde kendini ortaya koyar. Saha projesine eklenen her malzeme maliyetin biraz daha artış göstermesine neden olacaktır.

Halı sahanın maliyet gerektiren bölümleri hakkında bilgi vermek gerekirse, ilk aşama halı sahanın alt yapısıdır. Maliyetini ilk hesaplayacağımız nokta burası olacaktır. Öncelikle halı sahanızın ölçülerini belirlemelisiniz. Ölçüler değiştikçe kullanılacak suni çim miktarı artacağından dolayı halı saha maliyeti de artacaktır.

Ölçülerin belirlenmesinin ardından ikinci aşamada halı sahada kullanılacak demir ya da çelik konstrüksiyonun kalitesi, kalınlığı belirlenir. Halı sahanızda kullanacağınız malzeme demir ya da çelik olabilir. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Her iki seçimde de size farklı fiyatlar sunulmaktadır. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken konstrüksiyonun ve taşıyıcıların ne kadar yük taşıması gerekebileceğini hesaplamaktır. Buna kış aylarının koşullarını da eklemelisiniz. Böylelikle sağlam ve kaliteli malzemeden bir sahanın maliyetini ortaya çıkartabilirsiniz.

Halı Saha Maliyeti: Suni Çim Zemin Seçimi

Halı sahanın fiyatını etkileyen diğer bir unsur ise belirlediğiniz alanın zemin yapısıdır. Yumuşak zeminler üzerine yapılacak spor tesisi, halı saha maliyetini arttırır. Çünkü yumuşak yapılı alanlarda zamanla suni çim zeminde çökmeler yaşanabilir. Bu da sahanızda, oynamaya elverişsiz bir ortam oluşmasına neden olur. Zemin ne kadar yumuşaksa o kadar sertleştirici malzeme kullanılır bu da maliyeti etkiler.

Halı Saha Suni Çim Modelleri >>

Tüm bu temel malzemelerin ardından sıra elektrik sistemlerine gelir. Halı sahalarda standart elektrik sistemleri kullanılır ancak tercihe bağlı olarak elektrik panosu da konulabilir ve ekstra özellikler de eklenebilir. Bu durumda yine maliyet artacaktır.

Kapalı Halı Saha Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Halı sahanızı kapalı halı saha olarak düşünüyorsanız, dış kaplama için branda, sac, pvc ya da fibroser kullanmalısınız. Seçeceğiniz her malzemenin ayrı fiyatı bulunur ve seçiminiz doğrultusunda maliyete eklenir. Eğer kaplama malzemesi olarak branda tercih ederseniz çok fazla maliyeti olmayacaktır. Ancak PVC, sac ya da fibroser malzeme düşünürseniz bu durumda daha kuvvetli konstrüksiyon seçmeniz gerekeceğinden, hem taşıyıcalarda hem de kaplama malzemesinde maliyet artışı yaşarsınız.

Kapalı Halı Saha Yapımı >>

Son olarak suni çim seçimini yapmanız gerekir. Suni çimler kalitesine göre fiyat farklılığı göstermektedir. Metrekare fiyatından hesaplanan sentetik çim modellerini istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Ancak çok kalitesiz bir suni çim seçimi yapmamanız daha sonrasında size masraf çıkmaması açısından önemlidir. Halı saha yapan firma ile konuşup suni çimin seçimini birlikte yapmanız oldukça yerinde bir karar olacaktır. Çünkü kullanacağınız yere en uygun sentetik çim seçimi konusu uzmanlık ister.

Halı saha maliyeti belirlenirken yukarıda anlatılanlar dışında yapacağınız her türlü ekleme de maliyette etkili olacaktır. Örneğin soyunma odasının kaliteli malzemeden yapılması, duş alınacak yerlerin eklenmesi, kafeterya ya da büfe eklenmesi maliyet üzerinde etkisi olan unsurlardır. Kapalı halı saha yapımı konusunda da çatı kaplamasının maliyete etkisi oldukça fazladır.

 

izmit-Aygaz

Açık halı saha maliyeti çin tıklayınız >>

Zekeriyakoy-British

 

halı saha, kemer halı saha, vogue halı saha, vogue hotel,

 

Kapalı Halı Saha Maliyeti

Kapalı halı saha maliyeti konusunda Türkiye’nin en hassas firmalarından olan DizaynSpor; kapalı halı saha kurulumu için kullanacağı çelik konstrüksiyon sistemlerinde de gerekli hassasiyeti göstererek son derece detaylı statik hesaplamalar yapmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir kaza veya felaket konusunda oluşabilecek riskler sıfırlanmaktadır. Kapalı halı saha yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus tesisin ana iskeletidir. Bu iskelet, halı saha kurulumunun yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Rüzgar, güneş ışınları, fay hattı, yağış miktarı ve fırtına miktarları en ince ayrıntısına kadar incelenip kusursuz tesisler çıkması amaçlanmaktadır.

Kapalı halı saha yapımı maliyeti için tıklayınız >>>

 

Açık Halı Saha Maliyeti

Açık halı saha maliyeti konusunda da Türkiye’nin en hassas firmalarından olan DizaynSpor; halı saha zemini uygulamaları aşamasında da aynı hassasiyeti göstermekte ve sentetik çimleri tecrübeli teknik kadrosu ile sorunsuzca kurmaktadır. Açık halı sahalarda maliyeti düşürecek veya çıkaracak en büyük unsur sentetik çim seçimidir. Halı saha yapılacak lokasyonun bölgesel detayları incelendikten sonra, yapılacak statik hesaplamalar doğrultusunda kusursuzca kullanılabilecek sentetik çim modelleri seçilmektedir. Bu suni çimler içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz.

 

deltas-spor-tesisleri-kapali-hali-saha

 

şampiyon halı saha, şampiyon kapalı halı saha, kapalı halı saha,

 

Gümüşhane Kapalı Halı Saha, kapalı halı saha, gümüşhane halı saha, gümüşhane sahası,