Halı Saha Yapımı Fiyatları ve Önemli Özellikleri

Halı saha yapımı fiyatları bir çok etkene göre değişkenlik göstermektedir. Bu etkenler metrekare bazında fiyatları oluşturur.

Halı saha yapımı fiyatlarını etkileyen ana faktörler

1- Halı saha türü:

Halı saha türü fiyatları etkileyen en önemli faktördür. Çünkü açık ve kapalı halı saha türleri arasında yaklaşık iki kat fark vardır. Bu büyük fiyat farkını sahanın üzerini kaplayan çelik yapı oluşturur.

Açık halı saha yapımı fiyatları için tıklayınız >>

Kapalı halı saha yapımı fiyatları için tıklayınız >>

2- Tavan kaplaması:

Kapalı halı sahalarda ise tavan kaplaması türü de çeşitli fiyatlar oluşmasına neden olmaktadır. Tavan kaplama çeşitlerimiz ucuzdan pahallıya doğru şöyledir; branda kaplama, PVC kaplama, sac kaplama

3- Suni çim halı:

Halı saha suni çim fiyatları da toplam maliyeti etkileyen unsurlardandır. Burada çim halı özelliklerine ve hav boyuna göre fiyat listemiz mevcuttur. Monofilament ve fibrile halı türlerimiz mevcuttur. Lütfen pazarlama ekibimiz ile iletişime geçiniz.

4- Halı saha aydınlatması:

Halı saha aydınlatması genel olarak 400W halide projektör tercih edilir. Ancak gelişen teknoloji ile hem daha iyi ışık veren hem de tasarruf sağlayan 150-200W LED projektörler de kullanılmaya başlamıştır. LED projektörler daha maliyetli olsa da ettirdikleri tasarruf ile 2 yıl içerisinde kendilerini amorti etmektedir. Dizayn Spor’un projeleri için kullandığı özel LED projektörleri lütfen sorunuz. Hiçbir projemizde Çin malı ürün kullanmamaktayız.

Halı saha yaptırırken dikkat edilmesi gereken önemli özellikler

  1. Bir saha projesine başlamadan önce çevre koşulları mutlaka dikkate alınmalıdır ve bu koşullara göre alt yapı ve üst yapı şekillendirilmelidir. Çok deprem olan bölgelerde altyapıya özel deprem kirişleri atılmalıdır.
  2. Kış şatlarının ağır geçtiği illerde kapalı saha konstrüksiyonu statik hesaplara göre ve zemine göre yapılmalıdır. Halı saha yıkılmaları statik hesap yapılmadığı için olmaktadır.
  3. Halı saha yapım sözleşmesinde olan malzemeleri şantiyeye indiğinde kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz, bir çok halı saha yapan firma malzemeden çalmaktadır.