Halı Saha Yapımında Devlet Desteği Var mıdır?

Diğer iş kollarında olduğu gibi halı saha yapımında devlet desteği şahıslar için şimdilik çok zor şartlara sahiptir. Sanayi kuruluşları ve ihracat konularında olan devlet destekleri spor sahaları yapımında söz konusu değildir.

Son zamanlarda ülkemizde bireylerin spora olan yöneliminin artmasını sağlamak amacıyla spor tesisleri yapımında devlet teşvikleri artmaya başlamıştır. Ancak bu durum maalesef sanıldığı kadar kolay değildir.

Halı Saha Yapımında KOSGEB Desteği Var mı?

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) yenilikçi girişim fikirlerine destek sağlamaktadır. Bunun için ücretsiz olarak verilen 60 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılarak katılım belgesi almak ve projeyi KOSGEB’e sunmak gerekmektedir.

Ancak zaten uzun zamandır ülkemizde var olan halı saha projesini tek başına sunduğunuz takdirde KOSGEB’den destek alma şansınız ne yazık ki yok denecek kadar azdır. Bunun için projenizi geliştirerek yenilikçi bir hale getirmeniz şansınızın artmasına yardımcı olabilir.

  • Bilgimiz olduğu kadarı ile bu halı saha yapımı için bu güne kadar KOSGEB destek sağlamamıştır. Ancak planlamalar yapılmaktadır.

İlgili link: www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/liste/3/destekler

Gençlik ve Spor Bakanlığı Teşvikleri Hakkında

Gençlik ve Spor Bakanlığı proje destek programları oluşturmaktadır. Öncelikle proje destek programları için tahsis edilen bütçeler Bakan onayıyla belirlenir. Proje tekliflerinin sunulmasının ardından değerlendirme yapılır ve kabul edilen projeler açıklanır. Gerekli yükümlülükler yerine getirildikten sonra yürütme işlemlerine başlanır. Proje kapsamında yapılan faaliyetler belirli aralıklarla raporlanır. Proje desteğinin proje amacı dışında kullanılması yasaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı proje destek programlarından yararlanabilmek için projenizin belirtilen kapsamlarda olması ve yapılan değerlendirmelerin ardından kabul edilmesi gerekmektedir. Ancak bu program çerçevesinde de yalnızca halı saha projesi sunarak destek almak düşük bir ihtimaldir. Bunun için Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Destek Programları Yönetmeliği’ni ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın websitesinde yer alan Proje Desteği sekmesindeki konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Spor Bakalnlığı Bilgi Edinme: gsb.gov.tr

SODES Kapsamında Halı Saha Yapımı

SODES kapsamında halı saha yapımında devlet desteği alınabilmektedir ancak bu destekleri şahıslar değil devlet kurumları yani belediyeler ve okullar gibi kurumlar alabilmektedir.

SODES ne demek? Sosyal Destek Programı

Sodes kapsamları: sodes.gov.tr

Bu kapsamlarda devlet desteği alabilmek için lütfen ilgili devlet birimlerini arayarak bilgi alınız.

Devlet Desteği Yerine Vadeli Halı Saha Yapımı

Dizayn Spor’un çözümü vadeli halı saha yapımı! Açık ve kapalı sahalar için vade seçenekleri pazarlama ekiplerimizden öğrenebilirsiniz: İletişim