Kapalı Halı Saha Yapımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kapalı halı saha yapımı hakkında bilinmesi gereken önemli püf noktalarını Kapalı Saha Uzmanı Dizayn Spor’dan öğrenin. Öncelikle saha türüne karar vererek detaylara sonra inmek gerekli.

Kapalı mı Açık Halı Saha mı?

Halı saha yaptırmadan önce ihtiyacınızı belirlemeniz gerekiyor. Çok yağmur ve kar alan bölgelerde kesinlikle kapalı halı saha yapımı öneriyoruz. Açık halı sahalarda kış şartları daha az iş demektir ve yıllık manada göz önüne alınırsa onbinlerce TL zarar demek anlamına gelir. Kapalı halı sahalar yapılan ekstra masrafları fazlası ile çıkarmaktadır. Ancak mevsimlerin çok yumuşak geçtiği batı ve sahil bölgelerinde ise açık halı sahalar da tercih edilebilir.

Kapalı Halı Saha Çeşitleri Nelerdir?

Kapalı halı saha yapımı hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden birisi de çeşitleridir. Genel olarak üç ana kategoride inceleyebiliriz;

  1. Brandalı kapalı halı saha yapımı: en çok tercih edilen kapalı halı saha türüdür,
  2. Sac kaplama kapalı halı saha yapımı: kar yükü alan bölgelerde sağlamlık demektir,
  3. PVC kaplamalı kapalı halı saha yapımı: hem sağlam hem görsel olarak üstün sahalar için,

Yukarıdaki kaplama türlerine göre kapalı sahaları incelediğimizde hem görsellik açısından tercih yapabilirsiniz hem de yine kış şartları göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu konuda daha detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz;

Kapalı Halı Saha Yapımı

Kapalı Halı Saha Demir Konstrüksiyonu Nasıl Olmalıdır?

Bu gibi çelik konstrüksiyon kullanılan alanlarda görsellikten önce sağlamlık en önemli fonksiyondur. Maalesef ülkemizde sadece görsellik ve uygun fiyat göz önünde bulundurulduğu için yapılan projelerin çoğu çökmektedir.

Statik Projeli Kapalı Halı Saha Yapımı:

Statik projeli saha yapımı ülkemizde neredeyse sadece devlet işlerinde uygulanmaktadır. Dizayn Spor olarak bizzat kendi ekibimiz içerisinde görev verdiğimiz inşaat mühendislerimiz ile müşterinin isteğine göre statik proje çizerek yapılabilecek en sağlam sahaları inşa etmekteyiz.

  • 2017 yılında İstanbul’da 3 adet statik projeli kapalı halı saha işi ekibimiz tarafından tamamlanmıştır. 

Sahanın Demir Tonajı Ne Kadar Olmalı?

Statik projeli normal ölçülerde bir kapalı halı sahanın çelik tonajı yaklaşık 70-80 ton  civarında olurken statik projesiz sahalar 30 ton  civarındadır. Halı saha firmaları ise genelde 20 ton civarlarına kadar düşerler. 20 tonun altında çelik kullanılan projeler ise yıkılmaya mahkumdur.

Paranızı israf etmeden önce bir bilene danışın:

Dizayn Spor İletişim