• AÇIK HALI SAHA YAPIMI HİZMETİ DİZAYN SPORDA

  AÇIK HALI SAHA YAPIMI

  Açık halı saha yapımı maliyeti, halı saha kurulumu, tek renk ve çift renk halı saha suni çim halı modelleri ve suni çim halı fiyatları

  TEKLİF İSTESUNİ ÇİM MODELLERİ
 • AÇIK HALI SAHA YAPIMI MALİYETİ İÇİN BİZİ ARAYIN

  AÇIK HALI SAHA YAPIMI

  Açık halı saha yapımı maliyeti, halı saha kurulumu, tek renk ve çift renk halı saha suni çim halı modelleri ve suni çim halı fiyatları

  TEKLİF İSTESUNİ ÇİM HALI

Açık Halı Saha Yapımında Lider! Dizayn Spor

Açık halı saha yapımı maliyeti, halı saha kurulumu, tek renk ve çift renk halı saha, suni çim halı modelleri ve sentetik çim halı fiyatları, ticari halı saha ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Açık Halı Saha Yapımı ve Mini Halı Saha Yapımı

Açık halı saha yapımı ile gençlerimizi hem spora teşvik ediyor hem de şehir hayatının bunaltıcı görüntüsünü yok eden yeşil alanlar yaratıyoruz. Halı saha maçları günümüzde gençlerimiz arasında en çok tercih edilen sosyal aktivite olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda halı sahalar bacasız fabrika olarak nitelendirilmektedir.

Halı saha yapımı maliyeti genel olarak halı saha ölçülerine göre değişmektedir. Halı saha yapımı için en uygun ölçüler 30m x 50m , 25m x 45m ve minimum 20m x 40m’dir.

Halı saha yapımı, halı saha teli, suni çim halı fiyatları ve komple anahtar teslim proje için lütfen bize ulaşın

Halı saha yapımı maliyeti, halı saha teli, suni çim halı fiyatları ve komple anahtar teslim proje için lütfen bize ulaşın

Suni çim halı modelleri, sentetik çim halılar, monofilament, fibrile, suni çim halı fiyatları ve komple anahtar teslim proje için lütfen bize ulaşın


Açık Halı Saha Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile suni çim açık halı saha yapımı konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Halı saha maliyeti sahanın ölçülerine ve özelliklerine göre değişmektedir. Halı saha maliyetini zeminde kullanılacak monofilment ve fibrile suni çim halı fiyatları da etkilemektedir. Ayrıca kullanılan suni çim modeli de halı saha yapımı maliyetini etkiler.

Açık halı saha yapımı Maliyeti 3D Çizim

 

Açık Halı Saha Maliyeti

Açık halı saha yapımı aşamaları nedir?

Açık halı saha, çelik kolonları demir tellerle çevrilmiş üstü açık spor kompleksidir. Açık halı saha, ülkemizde genellikle daha az yağış alan bölgelerde tercih edilmektedir. Dört tarafı daldırma galvanizli PVC kaplı helezon tel örgü ile kaplıdır. Açık halı saha ideal ölçüleri 30m x 50m ve 20m x 40m arasında değişir. Bu farklı ölçülerde yapılmış her iki açık halı saha da 7’ye 7 maçlara uygundur. Ancak 30m x 50m gibi büyük ölçülerdeki açık halı sahalarda 7’şerden 14 kişi maç yapılması daha elverişli olacaktır.

Açık halı sahanın dış dizaynı

Açık halı saha yapımı, PVC kaplamalı tel örgülerin çevrilmesiyle devam eder. Ardından çelik kolonların üstüne yerleştirilen aydınlatmalar ve saha dışında opsiyonel olarak yerleştirilen seyirci koltukları ile beraber mini bir futbol sahası görünümüne sahip olur. Dizayn Spor olarak, açık halı sahaya yerleştirilecek seyirci koltuklarını müşterilerimizin tercih ettiği renklerde yapmaktayız.

Açık halı sahanın iç dizaynı

Açık halı sahalar iç dizayn olarak suni çimlerin bittiği yerlere PVC kaplamalı demir tel örgüler atılır. Açık halı sahanın iç kısmına ise 15cm x 15cm göz aralığına sahip; özel paraşüt ipinden örülmüş tavan ağı gerilir; bu maç esnasında futbol topunun dışarıya çıkmasını engellemek için yapılır. Açık halı saha projesinde müşterilerimizin isteklerine göre dijital skorbord da yapılmaktadır.

Açık halı saha nasıl yapılır ?

Zemin (altyapı) hazırlığı

Açık halı saha yapımındaki ilk iş zemin yapımıdır. Açık halı sahanın zemini tamamen düzeltilmeli, çökme tehlikesine karşı zemin iyice sıkıştırılmalıdır. Bu işlem için harita mühendislerinden yardım alınarak kazıklar çakılır ve iş makinalarıyla bir kazı yapılır. Kazı yapılan bölgede kalıplar çakılır ve inşaat demirleri kalıplara yerleştirilir. Bunların yanı sıra 70cm x 25cm genişliğinde beton dökülür ve beton çerçevenin iç kısmında kalan boş alana da mıcır dolgu boşaltılır. Mıcır dolgu açık halı sahalarda, 15cm kalın mıcır ve 10cm ince mıcır olmak üzere toplam 25cm yüksekliğinde olmalıdır.  Zemin işlemi böylelikle tamamlanır.

Çelik konstrüksiyon aksamın yapılması

Açık halı saha yapımında zemin işlemi bittikten sonra çelik konstrüksiyon kurulumu işlemine geçilir. Kazıkların çakıldığı yerlere 3 metre aralıklarla çelik kolonlar döşenir. Çelik kolonlar döşendikten sonra bütün hepsi sıralı olarak birbirine kaynaklanır. Boyama işlemi yapılır ve açık halı sahanın temel iskeleti hazır hale getirilir. Bu işlemler özenle yapılmalıdır. Eğer ince demir borular kullanılır ve kaynak işçiliği yetersiz kalırsa, açık saha demir konstrüksiyonu zaman içinde tavan ağının da etkisiyle içe doğru eğilme yapar ve kötü bir görüntü oluşturur.

PVC kaplı demir tel örgülerin yapılması

Açık halı sahanın iskeleti kurulduktan sonra PVC kaplı demir tel örgüler çekilmeye başlanır. Açık halı saha yapımında bu süreç de çok ince detayları olan bir iştir. PVC kaplı demir tel örgüler had safhada özen gösterilerek takılmalıdır. Aksi takdirde zaman içinde bombelenme yaşanılabililir ve bu da açık halı sahanın kötü bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Bu işlem açık halı saha kurulumunda iskelet için son işlemdir.

Halı Saha Aydınlatma Işıklarının Yapılması

Açık halı saha aydınlatmaları, çelik konstrüksiyonların üstüne yerleştirilir ve profesyonel futbol sahaları gibi her yer eşit ışık alacak şekilde ayarlanır. Açık halı sahada her yere ışık değmelidir. Bu sayede açık halı saha çok daha gerçekçi görünüme sahip olur. Aydınlatma sistemi açık sahaların daha çok müşteri çekmesine neden olmaktadır.

Suni Çim Halının Serilmesi

Alt yapı ve iskeleti biten açık halı saha yapımının son aşaması, suni çim halının serilmesidir. Reglajı yapılmış mıcır üstüne geotekstil kırçıllı keçe bolca ıslatılarak zemine serilir. Serilen keçe üstüne ise 55mm suni çim serilir. Suni çim üstüne önce silis kum dolgu ardından ise isteğe göre gri veya siyah granül atılır ve artık açık halı saha kulanıma hazırdır.

Açık Halı Saha Maliyeti

Açık halı saha yapım maliyeti ölçülerine, yapımda kullanılacak suni çim, çelik aksamı ve PVC kaplı demir tellerin miktar ve kalitelerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Açık halı saha yapımı fiyatları için lütfen Dizayn Spor’u arayın.