• Akrilik ve Tartan Basketbol Sahaları Yapımı

  Basketbol Sahası Yapımı

  Basketbol sahası zeminleri için en çok kullanılan boya Akrilik Boya’dır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için lütfen bizi arayın.

  Teklif İsteSpor Zeminleri
 • Akrilik ve Tartan Basketbol Sahaları Yapımı

  Basketbol Sahası Yapımı ve Maliyeti

  Basketbol sahası zeminleri için en çok kullanılan boya Akrilik Boya’dır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için lütfen bizi arayın.

  Teklif İsteSpor Zeminleri

Basketbol Sahası Yapımı: Dizayn Spor

Basketbol sahası yapımı için en çok kullanılan malzeme Akrilik Boya’dır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için lütfen bizi arayın.

 EPDM Kort Yapımı, Akrilik Kort Yapımı, Suni Çim Kort Yapımı

Basketbol sahası zeminleri için en çok kullanılan malzeme Akrilik Boya‘dır. Poliüretan zeminler de basketbol sahaları için verimli olmaktadır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Anahtar teslim basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için bizden bilgi alabilirsiniz.

Basketbol sahası ölçüleri FIBA standartlarına göre 28 m x 15 m’dir. Sahanın kısa kenarlarında karşılıklı olarak konumlandırılmış pota üzerinde de, yerden 3,05 metre yükseklikte bir sepet bulunur. Potasından sepetine kadar her türlü basketbol sahası ekipmanları satışımız da mevcuttur.

 

Akrilik Basketbol Sahası

Akrilik Basketbol Sahası

Akrilik zeminli basketbol sahası yapımı: Basketbol sahaları için en çok tercih edilen, ekonomik ve basketbola elverişli bir zemin türüdür.

Poliüretan Zeminler

Poliüretan Zeminler

Poliüretan zeminli basketbol sahası yapımı: Kapalı spor salonlarında en çok poliüretan indoor zemin kaplamaları tercih edilmektedir.

akrilik saha

Tartan Basketbol Sahası

Tartan zeminli basketbol sahaları yapımı: Tartan zeminli basketbol sahaları EPDM kauçuktan yapılmaktadır ve oyun zemininde esneklik sağlar.

Basketbol Sahası Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile hizmet verdiğimiz sentetik zeminli basketbol sahası konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Sentetik zeminli basketbol sahaları; tartan basketbol sahası, poliüretan ve akrilik basketbol sahası yapımı ve maliyeti için lütfen bizi arayın.

Zemin konusunda tecrübeli ekipleri bulunan Dizayn Spor ülkenin bir çok ilinde çeşitli basketbol sahalarının projelendirilmesine yardımcı olmuştur.

Çok Amaçlı Sahalarda Basketbol

Akrilik, poliüretan ve tartan zeminler dışında suni çim ile de basketbol zemini yapabilmekteyiz. Teknik olarak suni çim halı kullanımı sadece basketbol branşı için değil çok amaçlı sahaların zemini için de söz konusu olabilmektedir. Bu gibi projelerde, özel çok amaçlı sentetik çim modellerimizden biri kullanılır. Bu modellerin ortak özelliği 20mm ve 30mm arasında hav boylarının olması ve sadece silis kum dolgusu yapılmasıdır. Kum dolgu sayesinde basketbol topunun sekmesi sağlanır.

Çok amaçlı sahalarda ayrıca akrilik ve tartan zeminler de kullanılabilmektedir. Basketbol, tenis ve voleybol gibi oyunlar bir arada oynanabilir. Sıklıkla tercih edilen zemin türü ise suni çim halı zemindir. Sentetik çim modellerimiz için linki tıklayabilirsiniz.

Basketbol sahası yapımı teknik şartnamesi

Basketbol sahası yapımı teknik şartnamemizde; altyapı işleri, demir tel işleri, aydınlatma işleri, basketbol sahası zemini yapımı işleri olmak üzere her işin detayı özel olarak anlatılmaktadır. Yaptırmak istediğiniz sahaya göre özel bir şartname için lütfen bizi arayınız.

Basketbol sahası yapımı fiyatları

Dizayn Spor tecrübesi ile en uygun fiyatlara basketbol sahası yaptırmanız mümkün. Çeşitli zemin kaplama ürünlerini kendimiz üretmekte ve diğer basketbol sahası yapım malzemelerini de en uygun fiyata temin etmekteyiz. Uygulama ve montaj işlemleri de tecrübeli ekiplerimizce büyük bir özenle yapılmaktadır. Basketbol sahası yapımı fiyatları, birim maliyet hesapları konusunda bilgi almak ve projenize en uygun teklifi almak üzere bizi arayabilirsiniz: +90 212 534 76 77

Basketbol sahası yapım malzemeleri

Bu yapım sürecinde özel malzemeler kullanılmaktadır. Basketbol sahası için kullanılan malzemeler şöyledir.

Basketbol saha zemin malzemeleri

 1. Zemin kaplama malzemesi (4 çeşittir)
  • Akrilik zemin boya ve cushion akrilik zemin,
  • Tartan zemin (kauçuk zemin türü)
  • Poliüretan zemin kaplama (PVC spor zemin türevi)
  • Spor parke zemin kaplama (profesyonel spor zemini)
 2. Demir boru işleri için kullanılan çeşitli demirler,
 3. PVC kaplama tel örgü,
 4. LED veya halojen aydınlatma malzemeleri,
 5. Basketbol potası çeşitleri.