• Akrilik ve Tartan Basketbol Sahaları Yapımı

  Basketbol Sahası Yapımı

  Basketbol sahası zeminleri için en çok kullanılan boya Akrilik Boya’dır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için lütfen bizi arayın.

  Teklif İsteSpor Zeminleri
 • Akrilik ve Tartan Basketbol Sahaları Yapımı

  Basketbol Sahası Yapımı ve Maliyeti

  Basketbol sahası zeminleri için en çok kullanılan boya Akrilik Boya’dır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için lütfen bizi arayın.

  Teklif İsteSpor Zeminleri

Basketbol Sahası Yapımı: Dizayn Spor

Basketbol sahası yapımı için en çok kullanılan boya Akrilik Boya’dır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için lütfen bizi arayın.

 EPDM Kort Yapımı, Akrilik Kort Yapımı, Suni Çim Kort Yapımı

Basketbol sahası zeminleri için en çok kullanılan boya Akrilik Boya‘dır. Poliüretan zeminler de basketbol sahaları için verimli olmaktadır. Ayrıca tartan zeminler de basketbol sahaları için tercih edilmektedir. Anahtar teslim basketbol sahası yapımı ve basketbol zeminleri için bizden bilgi alabilirsiniz.

Basketbol sahası ölçüleri FIBA standartlarına göre 28 m x 15 m’dir. Pota üzerinde, yerden 3,05 metre yükseklikte bir sepet bulunur. Basketbol sahası ekipmanları satışımız da mevcuttur.

 

Akrilik Basketbol Sahası

Akrilik Basketbol Sahası

Akrilik zeminli basketbol sahası yapımı, basketbol sahası için en çok tercih edilen, ekonomik ve basketbola elverişli bir zemin için uygundur.

Poliüretan Zeminler

Poliüretan Zeminler

Poliüretan zeminli basketbol sahası yapımı, kapalı spor salonlarında en çok poliüretan indoor zemin kaplamaları tercih edilmektedir.

akrilik saha

Tartan Basketbol Sahası

Tartan zeminli basketbol sahaları yapımı, tartan zeminli basketbol sahaları EPDM kauçuktan yapılmaktadır ve esnek bir oyun zemini sağlar.

Basketbol Sahası Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile sentetik zeminli basketbol sahası konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Sentetik zeminli basketbol sahaları; tartan basketbol sahası, polüretan ve akrilik basketbol sahası yapımı ve maliyeti için lütfen bizi arayın.

Zemin konusunda tecrübeli ekipler barındıran Dizayn Spor ülkenin bir çok ilinde çeşitli basketbol sahalarının projelendirilmesine yardımcı olmuştur.

Çok Amaçlı Sahalarda Basketbol

Akrilik, poliüretan ve tartan zeminler dışında suni çim ile de basketbol zemini yapabilmekteyiz. Teknik olarak sadece basketbol kullanımına değil çok amaçlı sahalarda suni çim halı kullanımı mevcuttur. Bu gibi projelerde özel çok amaçlı sentetik çim modellerimizden birisi kullanılır. Bu modellerin ortak özelliği 20mm ve 30mm arasında hav boylarının olması ve sadece silis kum dolgusu olmasıdır. Kum dolgu sayesinde basketbol topunun sekmesi sağlanır.

Çok amaçlı sahalarda ayrıca akrilik ve tartan zeminler de kullanılabilmektedir. Basketbol, tenis ve voleybol gibi oyunlar bir  arada oynanabilir. Tercih edilen zemin türü ise suni çim halı zemindir. Sentetik çim modellerimiz için linki tıklayabilirsiniz.

Basketbol sahası yapımı teknik şartnamesi

Basketbol sahası yapımı teknik şartnamemizde; altyapı işleri, demir tel işleri, aydınlatma işleri, basketbol sahası zemini yapımı işleri olmak üzere her işin detayı özel olarak anlatılmaktadır. Yatırmak istediğiniz sahaya göre özel bir şartname için lütfen bizi arayınız.

Basketbol sahası yapımı fiyatları

Dizayn Spor tecrübesi ile en uygun fiyatlara basketbol sahası yaptırmanız mümkün. Çeşitli zemin kaplama ürünlerini kendimiz üretmekteyiz ve diğer basketbol sahası yapım malzemeleri en uygun fiyata temin edilerek tecrübeli ekiplerimizce montaj edilmektedir. Basketbol sahası yapımı fiyatları için metrekare maliyeti öğrenmek ve teklif almak üzere bizi arayabilirsiniz: +90 212 534 76 77

Basketbol sahası yapım malzemeleri

Bu yapım sürecinde özel malzemeler kullanılmaktadır. Basketbol sahası için kullanılan malzemeler şöyledir;

Basketbol saha zemin malzemeleri

 1. Akrilik zemin boya ve cushion akrilik zemin,
  • Tartan zemin, kauçuk zemin türlerindendir,
  • Poliüreten zemin kaplama, PVC spor zemin kaplama türlerindendir,
  • Spor parke zemin kaplama, profesyonel kapalı spor zeminidir,
 2. Demir boru işleri için kullanılan çeşitli demirler,
 3. PVC kaplama tel örgü,
 4. LED veya halojen aydınlatma malzmeleri,
 5. Basketbol potası çeşitleri