• SUNİ ÇİM, AKRİLİK, PARKE VEYA EPDM ZEMİNLİ

  ÇOK AMAÇLI SAHA

  Çok amaçlı sahalar özellikle futbol, basketbol ve tenis sahalarının bir arada olduğu spor sahası modelleridir. Türkiye’de genel olarak büyük siteler, oteller, kolejler ve diğer okullar çok amaçlı saha yapımını tercih etmektedir.

  Çok Amaçlı Saha YapımıTeklif iste
 • ÇOK AMAÇLI SAHALARDA FUTBOL BASKETBOL VE TENİS OYNAYABİLİRSİNİZ

  ÇOK AMAÇLI SAHA

  Çok amaçlı saha ölçüleri için tam bir standart olamamak ile beraber en çok tercih edilen ölçü 18m x 36m ‘dir. Bu ölçüler içerisine standart tenis kortu, basketbol sahası ve mini futbol sahası rahatça sığmaktadır.

  Çok Amaçlı SahaTeklif İste

Çok Amaçlı Saha Yapımında Lider! Dizayn Spor

Çok amaçlı sahalar çoğunlukla okul topluca kullanılan alanlarda ve site gibi yerleşim yerlerinde tercih edilmektedir. Kapalı ve açık olarak yapılabilmektedir. Basketbol, futbol ve tenis gibi sporlar bir arada oynanabilmektedir. Saha ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Çok amaçlı saha yapımı

 • Çok Amaçlı Halı Saha Modellerimiz

Çok amaçlı sahalar özellikle futbol, basketbol ve tenis sahalarının bir arada olduğu spor sahası modelleridir. Türkiye’de genel olarak büyük siteler, oteller, kolejler ve diğer okullar çok amaçlı saha yapımını tercih etmektedir.

Çok amaçlı saha ölçüleri için tam bir standart olmamak ile beraber en çok tercih edilen ölçü 18m x 36m ‘dir. Bu ölçüler içerisine standart tenis kortu, basketbol sahası ve mini futbol sahası rahatça sığmaktadır.

Suni Çim Çok Amaçlı Saha

Suni çim çok amaçlı saha yapımı, çok amaçlı sahalar için 11mm’den 30mm’ye kadar sentetik çim modellerimiz mevcuttur.

suni çim çok amaçlı saha yapımı maliyeti dizayn

Akrilik Kaplama Çok Amaçlı Saha

Akrilik boya çok amaçlı saha yapımı: Akrilik zemin boyaları ile çeşitli renklerde çok amaçlı sahalar yapmak mümkündür.

Parke Zemin Çok Amaçlı Saha

Parke zeminli çok amaçlı sahalar, özellikle okul kapalı spor salonları için idealdir. Parke zemin fiyatları için lütfen bizi arayın

Parke Zemin Çok Amaçlı Saha

Çok Amaçlı Saha Nedir?

Çok amaçlı sahalar, bir çok sporun aynı yerde yapılmasını mümkün kılan spor tesisleridir. Bunlar aynı zamanda özel zeminlere sahip spor alanlarıdır. Çünkü ancak bu şekilde tasarlanmış alanlarda birden çok sportif faaliyetin yürütülmesi mümkün olabilmektedir. Farklı sporlar için birçok şekilde yapılabilmektedir. Bu sahaları açık ve kapalı olarak iki ana gruba ayırabiliriz. Çok amaçlı sahalar site ve okulların tercih ettiği küçük mekanlarda kullanışlı alanlar yaratılmasını sağlayan özel spor alanlarıdır.

Çok Amaçlı Sahalarda Hangi Sporlar Yapılır

Çok amaçlı sahalarda akla gelebilecek neredeyse bütün sporlar icra edilebilir. Mühendis ekibimiz spor alanı ölçüleri ve yapılacak sporlara göre çok amaçlı saha tasarımını özgün ve dikkat çekici şekilde sıfırdan yapmaktadır.

En çok tercih edilen çok amaçlı sahalar futbol, basketbol sahalarıyla tenis kortlarının birlikte olduğu üçlü spor alanlarıdır. Çok amaçlı sahalarda oynanabilecek sporlar sınırsızdır. Voleybol, badminton, hentbol ve aklınıza gelebilecek diğer sporlar entegre edilebilir.

Çok Amaçlı Zeminler:

Çok amaçlı sahalar için çeşitli spor zeminleri mevcuttur. En çok tercih edilen çok amaçlı saha zemini suni çim halıdır. Akrilik zeminler de sıkça tercih edilmektedir. Akrilik zeminler gibi esnek olan EPDM zeminler de çok amaçlı sahalar için tercih edilir. Ayrıca kapalı spor salonları için profesyonel seçenek olarak parke spor zemin çeşitlerimiz de mevcuttur. 

1. Suni Çim Zeminler

Suni çim zeminli çok amaçlı sahalar kum dolgulu olduğu için basketbol da dahil olmak üzere bütün sporlar için uygundur. Ayrıca suni çim daha ekonomiktir. Siteler ve toplu konut projelerinin gözdesi suni çim zeminli sahalardır. Mini futbol, tenis, voleybol ve basketbol gibi en çok tercih edilen oyunlar bu sahalarda bir arada olabilmektedir.

2. Akrilik Zeminler

Akrilik zeminler esnektir ve çeşitli renklerde yapılabilir. Esneklikleriyle çocukların oynayacağı alanlar için oldukça uygundur ve bu nedenle özellikle çocuk oyun alanlarında en çok kullanılan zeminlerdir.

3. EPDM Zeminler

EPDM granüllerden yapılan zeminler kalın ve esnek kauçuk zeminlerdir. İstenilen renklerde ve şekillerde zemine sıcak olarak dökülür. Çok amaçlı sahalarda üst segment bir üründür.

4. Parke Zeminler

Parke zeminler ise kapalı spor salonlarının olmazsa olmazıdır. Profesyonel basketbol maçları, profesyonel hentbol maçları ve profesyonel voleybol maçları için parke zeminlerimizin özelliklerini lütfen sorunuz.

Çok Amaçlı Saha Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile suni çim, akrilik ve EPDM çok amaçlı saha yapımı konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Kapalı sahaların maliyeti sahanın ölçülerine ve özelliklerine göre değişmektedir. Brandalı, sac kaplama ve panel kaplama kapalı saha modellerimiz mevcuttur. Ayrıca kullanılan suni çim ve diğer zemin modelleri de saha yapımı maliyetini etkiler.