Kapalı Spor Salonu Yapımı: Dizayn Spor

Kapalı spor salonu yapımı, spor salonu saha ölçüleri, kapalı spor salonu zeminleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Kapalı Spor Salonu Yapımı ve maliyetleri için lütfen bizi arayın

Kapalı spor salonları okulların ve Gençlik Spor Müdürlük’leri gibi resmi kurumların tercih ettiği çok amaçlı üzeri kapalı spor alanlarıdır. Kapalı spor salonlarında genellikle spor ve beden eğitimi dersleri yapılmaktadır. Resmi müsabakalara uygun yapılan kapalı spor salonlarında ise çeşitli spor müsabakaları da oynanabilmektedir. Basketbol, voleybol ve hentbol resmi maçları ve okullar arası maçları sıklıkla kapalı spor salonlarında oynanmaktadır.

Kapalı spor salonu yapımı maliyetleri, kapalı spor salonu zeminleri, kapalı spor salonlarında hangi sporlar yapılabileceği ve aklınıza gelen diğer birçok soru için lütfen bizi arayın.

Kapalı Spor Salonu Yapımı

Kapalı Spor Salonu Yapımı

Kapalı spor salonu yapımı, okullar ve spor müdürlükleri tarafından sıklıkla yaptırılan çok amaçlı spor alanlarıdır.

 

Parke Kaplama Spor Salonları

Parke Kaplama Spor Salonları

Parke zeminli kapalı spor salonu yapımı: Kapalı spor salonları için en sağlıklı ve performanslı zemin parkedir.

 

Poliüretan İç Zemin Kaplama

Poliüretan İç Zemin Kaplama

Poliüretan Indoor kaplama ile spor salonu yapımı: Spor salonlarında sıklıkla kullanılan zemin kaplamasıdır. İstenilen renklerde yapılmaktadır

Kapalı Spor Salonu Ölçüleri

Kapalı spor salonları genellikle bir ve birden fazla spor yapılması için tasarlanır. Tek spor için kapalı spor salonu yapılacak ise bu spesifik spora göre ölçülendirilebilir. Kapalı spor salonlarında yapılabilen sporlar; basketbol, hentbol, voleybol, batminton ve mini futbol gibi küçük alan sporlarıdır.

Kapalı spor salonları ölçülendirilmesi; eğer birden çok branşa hitap eden bir spor salonu yapılacak ise icra edilecek en büyük alanlı spora göre yapılmalıdır. Örneğin hentbol ve basketbol sporları yapılacak bir salonda, oyun alanı hentbol sahası ölçülerine göre ölçülendirilmelidir. Hentbol sahası ölçüleri 20m x 40m iken basketbol sahasının ölçüleri 28m x 15m’dir ve hentbol sahasına göre ölçülendirilen oyun alanının içerisine basketbol sahası çizgileri de rahatça çizilebilir.

Kapalı spor oyun alanı ölçüleri dışında kenarlarda da boşluk bırakılması yedek kulübesi vb. alanlar yaratılması için gerekli olabilir. Ayrıca kapalı spor salonu tribünü de istenilen ölçülerde ve istenilen kapasitede oluşturulabilir. Bu ölçülere göre kapalı spor salonu ölçüler toplanır ve bu şekilde porjelendirilir. Spor salonu projelendirme işlemi mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır.

Kapalı Spor Salonu Zemini

Kapalı spor salon zeminleri sentetik zeminler ve ahşap spor zeminleri olarak ikiye ayrılır. Dizayn Spor firması olarak her türlü kapalı spor zeminleri yapımını üstlenmekteyiz. Tecrübeli ekibimiz uzun yıllardır bir çok kapalı spor salonu zemini ve kapalı saha zemini yapımını başarı ile bitirmiştir.

Sentetik kapalı spor salonu zeminleri: Poliüretan zemin kapalı spor salonlarında tercih edilen kaliteli ve uygun bir zemin türüdür. Kauçuk rulo zemin üzerine uygulanan boya ile oluşturulmuş çok katmanlı bir zemindir. İstenilen renklerde ve ölçülerde poliüretan zemin uygulamalarımız mevcuttur.

Parke spor zeminleri: Parke spor zeminleri kapalı spor salonlarında kullanılan profesyonel zemin türleridir. Çeşitli özelliklerde olabilir. Lütfen parke zemin çeşitlerimiz ve parke zemin fiyatlarımız için bizimle iletişime geçiniz.

poliüretan, poliürean indoor

Kapalı Spor Salonu Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile kapalı spor salonu yapımı konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Kapalı spor salonu maliyeti sahanın ölçülerine ve özelliklerine göre değişmektedir. Spor salonu çelik konstrüksiyonu, betonu ve zemin özellikleri de maliyeti etkilemektedir. Ayrıca kullanılan indoor zemin kaplama modelleri de nizami salon yapımı maliyetini etkiler.