• Fia 1 Star ve Fifa 2 Star Suni Çim Futbol Sahası

  Sentetik Çim Futbol Sahası Yapımı

  Profesyonel suni çim futbol sahası zeminleri yapımı, Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star sertifikalı suni çim zeminler yapımı, nizami saha ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

  Teklif İsteSuni Çim Halılar
 • Fia 1 Star ve Fifa 2 Star Sentetik Çim Futbol Sahası

  Profesyonel Sentetik Çim Saha Yapımı

  Nizami ölçülerde suni çim futbol sahası zeminleri yapımı, Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star sertifikalı suni çim zeminler yapımı, nizami saha ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

  Teklif İsteSuni Çimler

Suni Çim Nizami Futbol Sahası Yapımında Lider! Dizayn Spor

Profesyonel suni çim futbol sahası zeminleri yapımı, Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star sertifikalı suni çim zeminler yapımı, nizami saha ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Zeminli Suni Çim Sahalar

Nizami suni çim futbol sahaları Fifa’nın da izni ve kontrolü dahilinde profesyonel futbol müsabakaları için son yıllarda sıklıkla kullanılabilmektedir.

Fifa akredite laboratuvarların testlerinden geçmiş profesyonel suni çim futbol halı modellerimiz ve tecrübeli ekibimiz ile Türkiye’de ve yurt dışında bir çok Fifa 2 Star ve Fifa 1 Star sertifikalı suni çim sahaya imzamızı gurula atmış bulunuyoruz.

PROFESYONEL ZEMİNLERİ PROFESYONELLERE BIRAKIN!

Profesyonel Suni Çim

Üreticisi olduğumuz çim halı zeminlerin uygulamasında da edindiğimiz tecrübe ile hem Türkiye’de hem de yurt dışında 70’den fazla ülkeye yaptığımız ihracat ile kanıtlanmış yüksek kaliteli hizmet sunuyoruz.

Profesyonel sentetik çim futbol sahaları için üretmiş olduğumuz özel iplikli ve yoğun sıklıkta halılarımız FIFA standartlarına uygundur ve testlerden geçmiştir. Profesyonel halılarımız;

 • 55mm Pro Extra
 • 60mm Pro Extra
 • 55mm Pro-X Spine
 • 60mm Pro-X Spine
 • 55mm Duo Grass
 • 60mm Duo Grass
 • 55mm LSR Fibrile
 • 60mm LSR Fibrile
 • 55mm Ultra Spine
 • 60mm Ultra Spine
 • 55mm V Power
 • 60mm V Pover

Profesyonel suni çim halı modellerimiz nizami futbol sahası yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca üstün bir zemin arayışında olan ticari halı saha müşterilerimiz de zaman zaman tercih etmektedir. Profesyonel futbol sahası suni çim zeminlerimiz fibrile, monofilament olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca 55mm ve 60mm olmak üzere saha sertifikasına göre seçilmektedir. Profesyonel suni çim futbol sahalarında granül çok atılmaktadır.

 Tek renk suni çim nizami futbol sahası yapımı, profesyonel tek renk suni çim modellerimiz 55mm ve 60mm olarak mevcuttur.

 Çift renk suni çim çok nizami futbol sahası yapımı, profesyonel çift renk (Duograss) suni çim modellerimiz 55mm ve 60mm olarak mevcuttur.

Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star nizami futbol sahası yapımı, Fifa standartlarında suni çim halı modellerimiz ile sertifikalı futbol sahası yapımı hizmetimiz mevcuttur. Fifa denetiminden kısa sürede geçen profesyonel futbol sahası suni çim zeminlerindeki tecrübemiz ile garantili işler yapıyoruz.

Halkalı stadı suni çim futbol sahası yapımı

Nizami Suni Çim Futbol Sahası Özellikleri

Nizami futbol sahası, suni çim halı yani sentetik çim ile kaplanmış futbol için özel bir zemine sahip olan dikdörtgen şeklindeki spor alanlarıdır.

Nizami Futbol Sahası Öçüleri

Profesyonel futbol maçlarının oynanacağı futbol sahaları ve stadyumların belirli standartları sağlaması gerekmektedir. Futbol oynanması için standartlar arasında saha ölçüleri ve saha zemini yer almaktadır. Halı saha yapımı için ölçüler farklıdır.

Nizami sahaların ölçüleri futbol kurallarının birinci maddesinde belirtilmiştir. Buna göre oyun alanı dikdörtgen şeklindedir. Futbol sahasının eni yani kale çizgileri 45 ila 90m aralığında olmak zorundadır. Futbol sahasının boyu yani taç çizgileri ise 90 ile 120m aralığında olmak zorundadır. Profesyonel futbol maçlarının yapılacağı bir futbol sahasında mutlaka bu ölçülere sadık kalınmalıdır.

suni çim futbol sahası ölçüleri

Profesyonel futbol sahaları için ölçü aralıkları yukarıdaki gibi olmakla beraber tamamen standardize edilmemiştir ancak kabul gören standart bir ölçü mevcuttur. Uluslararası maçların oynandığı sahaların çoğu 105m boyunda ve 68m enindedir. İlerleyen yıllarda bu standart bir ölçü haline getirilebilir. Bu nedenle oyun alanı ölçüleri için en uygun boyutlar böyledir.

Nizami Futbol Sahası Suni Çim Zemini Özellikleri

Nizami futbol sahalarının suni çim halıları halı sahalarda oynadığımız zeminler ile aynı olamaz. Profesyonel futbol maçlarının yapılacağı zeminlerin belirli standartları vardır ve Fifa tarafından bizzat zemin teftiş edilir.

Fifa’nın suni çim zemin standartları Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star olarak belirlenmiştir ve Fifa tarafından denetlenen sahalar zemin özelliklerine göre bu sertifikaların birisini almaya hak kazanır veya hiçbirisini alamaz.

 • Fifa 1 Standartlarını yerine getirdiğimiz saha zeminleri için Fifa 1 Star sertifikası o sahaya verilir.
 • Fifa 2 Standartlarını yerine getirdiğimiz saha zeminleri için Fifa 2 Star sertifikası o sahaya verilir.

Fifa Testleri Hakkında:

Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi Fifa sertifikası saha zeminleri denetlenerek verilir. Yaygın ve yanlış bir kanı Fifa standartlarında suni çim ile yapılan bütün sahaların Fifa sertifikası almaya hak kazanacaklardır ve bu yanlıştır.

Fifa sertifikası almak için sahanın zemin aşamasından başlayarak bitişine kadar 20’den fazla teste tabi tutulması gerekir ve eğer testleri geçerse o saha için bir Fifa 1 veya 2 Star sertifikası Fifa tarafından düzenlenir.

Nizami Suni Çim Futbol Sahası Yapımı Fiyatları

Fifa standartlarında suni çim futbol zeminleri, Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star için gerekli standartlar, Fifa sertifikası ücretleri, suni çim halı fiyatları ve bütün bunların anahtar teslim yapımı için lütfen bizi arayın.

Nizami Suni Çim Futbol Sahası Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile profesyonel suni çim futbol sahası yapımı konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Nizami sentetik çim saha maliyeti sahanın ölçülerine ve özelliklerine göre değişmektedir. Fifa 2 Star veya Fifa 1 Star sertifika fiyatları ve zemin özellikleri de maliyeti etkilemektedir. Ayrıca kullanılan suni çim modelleri de nizami saha yapımı maliyetini etkiler.