Sentetik Zeminli Tenis Kortu Yapımı: Dizayn Spor

Profesyonel tenis kortu yapımı, sertifikalı tenis kortları, tartan, suni çim kortlar, kort ölçüleri ve aklınıza gelen diğer bir çok soru ile alakalı bize ulaşabilirsiniz.

Çok amaçlı saha yapımı

EPDM Kort Yapımı, Akrilik Kort Yapımı, Suni Çim Kort Yapımı

Sentetik tenis kortu zeminleri yapımı için genel olarak 3 alternatif vardır. Sentetik kortlar dışında ise kum tenis kortu da yaptırmak mümkündür. Ekiplerimiz sentetik tenis kortu zeminleri yapımında uzmanlaşmış ekiplerdir.

Standart ölçüleri 18m x 36m’dir ve tenis kortu çizgileri ITF tarafından net bir şekilde belirlenmiştir. Ayrıca sentetik zeminler için 5 zemin türü belirlenmiştir. Ürettiğimiz zemin çeşitleri ITF standartlarıma uygundur.

Sentetik Zeminli Tenis Kortu Çeşitlerimiz

Suni çim zeminler:

Kortlar ITF standartlarında 20mm ve 30mm arası suni çim halılardan yapılır. Yeşil ve kiremit rengi tercih edilir.

suni çim zeminli tenis kortu yapımı

Akrilik zemin:

Akrilik zeminli tenis kortları en çok tercih edilen kort çeşitlerinden biridir. İstenilen renklerde boyanır.

Akrilik zeminli tenis kortu yapımı

Tartan zemin:

Kort yapımı için en uygun zeminlerden biri 8mm SBR ve 5mm EPDM tabakasından oluşan kauçuk zemindir.

Tenis Kortu Ölçüleri

Tenis kortu ölçüleri uluslararası standartları 18,27m x 36,57m olarak belirlenmiştir. Bu ölçüler, hem tekler hem de çiftler tenis turnuvaları için geçerlidir. Tenis topunun oyunda kaldığı alanın ölçüleri ise 10,9m x 23,7m olarak standardize edilmiştir. Tenis kortu toplam alanı ise net olarak 668 metre kare olarak tesis edilmelidir.

  • Profesyonel tenis maçlarının oynanmayacağı amatör kortlar için ise boyutlar değişkenlik gösterebilir. Örneğin toplu konut siteleri, okullar, oteller ve benzeri projelerde halkın genel kullanımına açık tenis kortları için müsait alanlara istenilen ölçülerde tenis kortu yapılabilir.

 

Tenis Kortu Zeminleri

Tenis kortu zemin çeşitleri genel olarak ikiye ayrılır; sentetik zeminler ve doğal zeminler.

Doğal Tenis Kortu Zeminleri: Doğal kort zeminleri çim zemin ve toprak kort zeminleri olarak ikiye ayrılır. Doğal çim kort zemininin bakımı oldukça zor ve zahmetlidir. Sürekli sulama, çim biçme ve maçlardan sonra ciddi bir bakım süreci gerektirmektedir. Toprak kortlar çim kortlara göre daha kolay bakım yapılabilen ve ayrıca hızlı kort zeminleridir ve doğal zeminler arasında daha çok tercih edilir.

Sentetik Tenis Kortu Zeminleri: Sentetik kort zeminleri EPDM kort yani tartan zeminli kort, akrilik zemin ve suni çim tenis kortu zemini olarak üçe ayrılır. Bu üç tip kort zemini de yani tartan, akrilik ve suni çim zeminleri yapımı Dizayn Spor tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu zeminlerin üretimi fabrikamızda özenle ve montajı da uzman ekiplerimiz tarafından yerinde ustalıkla yapılmaktadır.

Suni Çim Tenis Kortu Yapımı

Sentetik tenis kortları arasında en çok tercih edilen zemin özel tenis kortu suni çim zeminleridir. 20mm, 22mm ve 26mm gibi hav boylarında ürettiğimiz özel tenis suni çimleri, silis kum dolgu ile doldurularak sert bir zemin elde etmemizi sağlar ve topun hızlı sekmesinde iyi bir performans alınır. Suni çim tenis kortları yeşil ve kiremit rengi sentetik çim halılar ile projelendirilebilir. İsteğe göre iki renk aynı sahada kullanılabilmektedir.

Tenis Kortu Yapımı Maliyeti Nedir?

Tecrübeli kadromuz ile sentetik zeminli tenis kortu yapımı konusunda bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Sentetik zeminli tenis kortları; suni çim tenis kortu, tartan tenis kortu ve akrilik zemin yapımı ve maliyeti için lütfen bizi arayın.

Kapalı Tenis Kortu Maliyeti

Kapalı tenis kortu maliyeti hesaplanırken öncelikle sahanın kapatılması için gerekli olan çatı tipinin belirlenmesi gereklidir. Dizayn Spor olarak genellikle demir konstrüksiyon ikili makas sistemi kullanmaktayız. Demir konstrüksiyonun maliyeti bölgelere göre değişmektedir. Mühendislerimiz tarafından çelik yapının statiği bölgenin kar ve rüzgar yüküne göre hesaplanarak kapalı tenis kortu maliyeti çıkarılabilmektedir. Ayrıca çatı kaplaması da fiyatları etkileyen bir diğer önemli faktördür. Tavan kaplaması olarak en çok branda tercih edilmektedir. Sac kaplama ve PVC çatı kaplama türlerimiz de seçenekler arasındadır. Zemin maliyetleri ise yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi zemin çeşidine göre şekillenir. Tüm bu değişkenlere göre size özel teklif almak için lütfen bize ulaşınız.

Tenis Kortu İçin Hemen Teklif Alın >>>